Молочний кооператив на Любарщині отримає кошти на закупівлю обладнання

 

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК) з Любарського та Баранівського районів отримають 253 тис. 260 грн відшкодування з обласного бюджету на придбання техніки.

 

Про це повідомляє Житомирська ОДА, посилаючись на рішення обласної комісії.

 

Кооператив «Краплинка» в с. Липне Любарського району отримає максимальну кількість коштів відповідно до порядку – 200 тис. грн – на закупівлю технологічне обладнання для діяльності та розвитку кооперативу. Загальна вартість обладнання складає 269,5 тис. грн.

Рішення має затвердити Житомирська обласна рада на сесії.

 

Про можливість створення молочного кооперативу в Любарській ОТГ почали говорити давно. Влітку депутат обласної ради Ігор Ходак ініціював збір старост ОТГ та сільських голів району аби обговорити нагальні питання – найбільше говорили про питання цін на молоко та реалізації можливостей. Тоді Ігор Ходак закликав створити перший молочний кооператив і пообіцяв юридичну та за потреби й додаткову фінансову підтримку. Також депутат виділив кошти (15 тис. грн) на 2 поїздки на Львівщину для переймання досвіду створення кооперативу. На початку листопада Ігор Ходак передав 20 тис. грн. власних коштів на закупівлю обладнання, а ось тепер кооператив «Краплинка» має отримати 200 тис. грн. з державного бюджету.

 

Молочний кооператив, за умови правильної організації роботи, дасть можливість власникам корів збільшити вартість ціни на молоко, самостійно реалізовувати його та дещо полегшити умови утримання худоби, особливо влітку.