Жителі Любарщини, які не вклеїли протягом місяця після 25 та 45-річчя фото у паспорт, змушені міняти документ на ID-картку

У Жителів Любарщини останнім часом виникла проблема з тим, що необізнані в змінах до законів громадяни вимушені міняти паспорт у вигляді книжечки на ID-картку через те, що вчасно не вклеїли фото.

Про це ЛюбарOnline повідомили у Любарському районному секторі Управління ДМС у Житомирській області.

Зокрема зазначають, що з 5 жовтня 2018 року набрали чинності зміни, внесені Урядом до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України». Відповідно до внесених змін, громадяни, які досягли 25- чи 45-річного віку можуть вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки чи оформити новий ID-паспорт. Але якщо громадянин не звернувся за вклеюванням фото впродовж місяця, то обмін паспорта на ID-картку здійснюватиметься в обов’язковому порядку.

На Любарщині здебільшого проблема виникає, коли жителі не вчасно замінюють фотокартку у паспорті, а приходять вклеїти її лише тоді, коли необхідно скористатися документом – оформити щось у банку, у нотаріуса, тощо. Люди витрачають гроші на термінове виготовлення фото, а коли приходять у сектор ДМС, з’ясовується, що цього не потрібно. Крім того, громадянину доводиться чекати від 10 робочих днів – за терміновий і від 20 робочих днів – за звичайний термін – на виготовлення паспорту, а відповідно не можуть оперативно скористатися ним, наприклад, у тому ж банку.

Тож у Любарському районному секторі Управління ДМС нагадують, що якщо громадянин не бажає змінювати паспорт у вигляді книжечки на ID-картку, йому при досягнені 25 та 45 річного віку слід протягом місяця звернутися у орган для заміни фото.