Суд покарав за неправдиві покази свідка ДТП за участі екс-поліцейського, в якій загинули двоє жителів Любарщини

Чуднівський районний суд виніс вирок свідку смертельного ДТП, який надавав неправдиві покази.

Вирок суду опублікований 28.01.2019 в Єдиному державному реєстрі судових рішень

У вироку йдеться, що під час провадження досудового розслідування у даному кримінальному провадженні чоловік, будучи викликаним для проведення допиту в якості свідка, надав  слідчому органу досудового розслідування завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту у кримінальному провадженні. Так чоловік на прохання іншого учасника ДТП з метою створення останньому доказів для захисту та уникнення від кримінальної відповідальності за вчинення дорожньо-транспортної пригоди в ході допиту як свідок дав показання про те, що саме він, а не інша особа 28.04.2017 року близько 22 години керував автомобілем  на 65 км.+500 м. автодороги «Житомир-Чернівці» поблизу с. Красносілка Чуднівського району Житомирської області та під час руху допустив зіткнення з мотоциклом марки Мінськ , яким попереду у попутному напрямку керував водій , перевозячи пасажира.

Крім того,  свідок підтвердив зазначені вище показання слідчому під час проведення з його участю слідчого експерименту в присутності інших учасників.

Органом досудового розслідування дії свідка кваліфіковані за ч. 2 ст. 384 КК України, як умисні дії, які виразились у завідомо неправдивих показаннях свідка під час провадження досудового розслідування, поєднані зі штучним створенням доказів захисту.

Чуднівський райсуд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 384 КК України (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) та призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді двох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнив  від відбування покарання з випробуванням із визначенням іспитового строку на один рік.

Як повідомляв ЛюбарOnline, Прокуратурою Житомирської області затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом скоєння смертельної дорожньо-транспортної події колишнім оперуповноваженим сектору кримінальної поліції відділення поліції в області. У ДТП поблизу Красносілки загинули двоє молодих хлопців з Любарщини.