Роман Безсмертний: «За 2 кг гречки ми даємо людям 5 років керувати державою. Треба задуматись яка ціна»

Це відповідь Романа Безсмертного на записку з залу під час зустрічі в Житомирі.

Політик, майбутній кандидат в президенти 4 листопада відвідав Житомир з презентацією ідеї «Велика Україна можлива!».

Одне із питань на зустрічі, яка зібрала кілька сотень людей, звучало буквально так: «Дехто у Хмельницьку роздавав гречку. А чому ви не роздаєте?» Ніби жарт, ніби навіть смішно. Але сміх хіба крізь сльози. Люди дійсно беруть ці «продуктові набори» від політиків. І серед тих, хто стоїть в черзі, не лише самі пенсіонери. На таких ярмарках були помічені й цілком працездатні не старі люди. Безсмертний, продовжуючи тему, нагадує, що голосуючи за гречку, українці дозволяють такій владі 5 років робити все що завгодно. Чи не надто висока ціна за кілька кілограмів крупи?

Роман Безсмертний впевнений, що все це відбувається,  тому що в людей зміщені ціннісні орієнтири. Їм здається: а що тут такого? Ну, візьму я той пакет  – що від цього зміниться. А змінитися може багато чого, і не на краще. На політиків працюють потужні команди, у склад яких входять політтехнологи та психологи. І вони навіть нічого нового не вигадують з тією гречкою. Лишень використовують давно перевірений метод. Людина, яка приймає ці «подарунки», підсвідомо запам’ятовує цей момент, як щось добре й корисне, що політик зробив особисто для нього. Людина може говорити, що допомогу взяла, але все одно проголосує як захоче, вона може критикувати свого благодійника, але мета досягнута: галочка в підсвідомості поставлена. А далі, в кабінці для голосування, вона мимоволі скопіюється на папір. Адже ніхто для нього нічого хорошого не робив, а той хоч гречки дав.

Ціннісні орієнтири втрачаються, коли немає ідеї, яка об’єднує навколо себе всіх громадян. «Ми забули 10 заповідей будівника комунізму і не вивчили 10 божих заповідей. Це ще гірше, в нас немає гальм. В нас цінності попливли. В одному оці долар, в другому – євро»,каже Безсмертний.

Безсмертний пропонує українцям ідею Великої України. Це те, що зв’язує,  єднає людей. Не важливо навіть де територіально знаходиться українець, головне – відчуття своєї  належності до могутнього об’єднання. В тій ситуації, в якій зараз знаходиться наша країна, Велика Україна може стати тим базисом, на якому будуватиметься нова держава. Мова ні в якому разі не про будь-які територіальні претензії, але Україна має бути там, де є українці. Ми повинні позбутися комплексу меншовартості, розправити плечі, підняти голову і будувати сильну економіку та боєздатну армію.

На переконання Безсмертного, головною цінністю в державі повинна бути людина. Саме це має бути прописане й закріплене в новій Конституції. Без оновленого Основного Закону будь-які зрушення неможливі. Роман Безсмертний, який є автором кількох статей діючої Конституції, визнає, що тоді, в 1996-му, вони писали та приймали її, маючи на меті лише одне:  існування держави Україна. Але ж, часи змінилися. І Конституція повинна відповідати вимогам часу та бути зосередженою на правах людини. Оновлена, вона дасть змогу робити перетворення.

В першу чергу, це стосується роботи державних інститутів, адже сьогодні це – суцільне гальмування та пробуксовка на місці. Прірва між державою та людиною лише поглиблюється. «Людина не відчуває потреби в державних інститутах, а вони відносяться до людини як до об’єкту заробляння грошей. Тому потрібне перезаснування держави, українцям потрібна нова модель держави».

Роман Безсмертний переконаний, що в українській державі вже немає чого лагодити, реформувати. Треба все робити наново. А перезаснування, власне, направлене на те, щоб центром всього в країні була людина. З її інтересами та потребами.

А вже навколо цього має обертатися все інше.

Говорячи про моральні коридори, Роман Безсмертний наголошує на потребі сумління в діях. У виконанні закону, в першу чергу. Закон повинні виконувати всі без винятку: від простого українця, який не куритиме в громадських місцях до президента, який в 2014 році повинен був ввести правовий режим воєнного на окремих територіях.

Указ про введення правового режиму воєнного стану одним із перших рішень президента Безсмертного.

А далі першочергове завдання – в будь-який спосіб досягти припинення кровопролиття на Донбасі.  Роман Безсмертний, який є не лише досвідченим політиком, а й дипломатом (в 2010-2011 був послом України і Білорусі),  – впевнений: чи бути миру на сході України напряму залежить від Росії. Тому й переговори потрібно вести напряму з Кремлем. Як і про долі наших бранців, які перебувають в полоні.

Політики, які вже зараз забивають людям голову думками про гречку, в принципі не здатні думати державницькими категоріями. Тому, на думку Безсмертного, обирати потрібно цінності.

Великій Україні бути. Її має побудувати наше покоління.

Василь Коваленко