Учні 3 шкіл Любарщини відвідали одне з найбільших в Україні деревообробних підприємств «Вівад-09»

0
1094
views

24 травня 2019 року десятикласники з Любарщини відвідали підприємство “Вівад – 09” у сусідньому Романівському районі. Для 30 учнів з Привітівської ЗОШ І-ІІІ ст., Липненської опорної школи та Любарської гімназії N1 організували цікаву екскурсію, яка розпочалася з найбільших цехів ТОВ «Вівад-09», що розташовані в селі Врублівка.

З розповіді керівника відділу продажів Ігора Войтюка, який проводив екскурсію для гостей, діти дізналися, що деревообробне підприємство “Вівад – 09” заснував уроженець цього ж села – Ігор Ходак, чиї наполеглива праця та цілеспрямованність допомогли досягнути серйозних висот у житті, зокрема й створення одного з найбільших в Україні деревообробних підприємств. В цехах ТОВ «Вівад-09» працюють 750 робітників, які виготовляють з дуба високоякісне покриття для підлоги – паркет та ламельне покриття. Гості мали змогу прослідкувати весь виробничий процес, спостерігати за роботою працівників на кожному етапі виготовлення продукції.

Діти задавали безліч запитань стосовно виробництва, їх цікавили різноманітні нюанси, наприклад, їх увагу привернули позначки на зрізах дубових колод. Учні були дуже здивовані дізнавшись, що ці позначки є чіпами контролю походження деревини. Сировину для підприємства “Вівад – 09” закуповують на аукціонах з продажу необробленої деревини, підприємство має сертифікат FSC з відстеження і походження деревини, що свідчить про чесну і відкриту роботу підприємства. Так, купивши паркет у ТОВ «Вівад-09», за допомогою спеціальної програми можна дізнатися цілу історію про нього – з якого дерева його виготовили, в якій області та районі воно росло, в якому кварталі лісу, навіть висоту дуба і об’єм. Так слідкують за законністю походження деревини.

Цікаво для дітей було дізнатися, що виробництво є повністю безвідходним: якщо певна деталь має незначну похибку або відхилення від норм, то її переробляють і виготовляють інший вид. Якщо ж дошка настільки бракована, що її неможливо переробити, її використовують для виготовлення паливних брикетів, які роблять на інших цехах підприємства, розташованих поряд з селом Романівка, які теж відвідали діти з екскурсією; особливо допитливим дітям навіть подарували зразок пілет. Діти з захватом розглядали цехи підприємства, з цікавістю спостерігали за роботою працівників на різноманітних сучасних станках європейського виробництва. Вражали навіть ідеальна чистота в приміщеннях та на території, бездоганний порядок у всьому.

Після екскурсії школярі побували в розкішному парку в Романові. Для відпочинку місцевих жителів та гостей Романівщини в парку Ігор Ходак облаштував зону відпочинку з дерев’яними альтанками та мангалами. Цього спекотного дня дітей запросили відпочити в альтанках і почастували смаколиками від Ігоря Ходака – цукерками і морозивом.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here